RU PL EN
NCISNCISNCIS

Z okazji XX-lecia Wydziału Matematyki Stosowanej AGH zapraszamy wszystkich chętnych na indywidualny i drużynowy

Międzynarodowy Konkurs Studencki im. Mikołaja Kopernika
z matematyki.

Zawody odbędą się w środę 15 listopada na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w auli Centrum Dydaktyki AGH, budynek U2, ul. Reymonta 7.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich studentów do 3 roku studiów doktoranckich włącznie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Konkurs składa się z dwóch części: indywidualnej oraz drużynowej (w której biorą udział zgłoszone wcześniej czteroosobowe drużyny). Każdy z uczestników może wziąć udział w dowolnej części konkursu.

W trakcie zawodów indywidualnych uczestnicy mają do rozwiązania pięć zadań z następujących dziedzin: analiza matematyczna (z topologią i teorią mnogości), równania funkcyjne (w tym równania różniczkowe), algebra i kombinatoryka, geometria i algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa. Klasyfikacja jest prowadzona w trzech kategoriach: studenci studiów licencjackich (kategoria 1.), studiów magisterskich (kategoria 2.) i studiów doktoranckich (kategoria 3.).

W trakcie zawodów drużynowych zgłoszone wcześniej czteroosobowe drużyny rozwiązują dziesięć zadań w czasie dwóch godzin.

Językiem oficjalnym konkursu jest język angielski.

Podobne konkursy w Europie